Агресивна дитина — хто винен і що робити?

Що важливо знати батькам, діти яких іноді б’ються зі своїми ровесниками або проявляють агресію іншим способом? Зазвичай агресія виникає тоді, коли малюк не може взяти свої почуття під контроль. Дитина, відчуває себе беззахисною, дуже схильною до емоцій. Дитячі психологи вважають, що агресивна дитина — це нещасна дитина.

Агресивна дитина відчуває себе нещасною

Якщо малюк відчуває себе самотнім і безпорадним, він шукає допомоги з боку батьків і не проявляє агресію. Якщо старші йому допоможуть і підтримають, то агресія не проявиться, але якщо він не отримає допомоги, то у відповідь може виникнути агресія. Саме тому перед спалахом агресії обличчя дитини зазвичай виглядає як байдуже, вона відчуває себе непотрібною. Дорослі повинні сильно постаратися, щоб їхній малюк ніколи не відчував себе покинутим і нікому не потрібним.

 Агресивна дитина протестує

Гнів і злість можуть виникнути як природна реакція на перешкоду, що заважає задоволенню потреби. Дитині не дали додивитися мультфільм, відібрали іграшку — і ось, він вже червоніє від злості і кидається з кулаками на кривдника.

Щоб батьки могли допомогти дітям позбутися агресії вони в першу чергу повинні вивчити, з яких причин дитина може втратити контроль над собою. Можна також звернутися до психолога, який уважно вислухає вас і вашу дитину.

agresivna-ditina-xto-vinen-i-shho-robiti-3

 Як поводитися батькам під час спалаху агресії дитини

Дитині, яка готова проявити агресію, батькам слід в першу чергу дати зрозуміти, що він у всьому може покластися на них. Найпростіше — обійняти дитину, погладити по голові, сказати ласкаві слова.

Уникнути спалахів можна, якщо не відбирати грубо іграшку або солодощі, а запропонувати альтернативу. Наприклад, замість татового телефону дати іншу іграшку, відібравши цукерку — запропонувати іншу улюблену, але корисну їжу.

Якщо ці дії не допомагають, то дитину найкраще залишити в самоті. Ви можете продемонструвати невдоволення його поведінкою, але стримано. Фізичні покарання лише погіршать становище. Своєю поведінкою — спокійною і стриманою, ви повинні подавати приклад.

Щоб позбутися від небажаної поведінки у своїх дітей дорослі зобов’язані проводити з дитиною якомога більше часу, грати з ними, адже під час спільних ігор налагоджується контакт між батьками та їхніми дітьми. Дуже добре допомагає знайти взаєморозуміння і навчитися стриманості спільні настільні ігри. Головоломки і дитячі конструктори допомагають переключити увагу дитини з образ на творення. Дивіться, які головоломки і конструктори підходять вам за віком. В результаті агресивна поведінка буде проявлятися все рідше і рідше і встановиться міцний контакт дітей зі своїми батьками.

agresivna-ditina-xto-vinen-i-shho-robiti-2

Батьки повинні також терпляче пояснювати своїм дітям як потрібно і як не можна поводитися в садку.

У тому випадку, коли агресивна поведінка вашого малюка не пов’язана ні з яким стресами і проявляється кожен день, дитина гнівається по самому незначному приводу. Якщо вона постійно проявляє потребу зробити боляче іншому, потрібно показати дитину хорошому психоневрологу і пройти обстеження. Іноді агресивна поведінка може стати причиною захворювань нервової системи. У цьому випадку дитині потрібно негайне лікування.

Агресивна дитина — хто винен і що робити?
5 (100%) 1 голоси

Маєте власну думку? Поділіться з усіма!

Всі коменти проходять модерацію *