Криза 7-ми років, що робити?

Це друга за рахунком криза, коли у дитині відбувається переосмислення свого нового соціального стану. Ще б пак, зовсім недавно він був зовсім маленьким, їв, спав, гуляв, грався, а тепер у нього з’явилося нове важливе і відповідальне заняття: навчання.

Дуже важливо в цей період привчати дитину до самостійності, давати йому можливість приймати рішення. На жаль, батьки дуже часто все вирішують за дитину, вважаючи що він не в змозі зробити правильний вибір або мати правильну думку.

 kriza-7-mi-rokiv-shho-robiti-2
У цей період у дитини на перший план виходить та діяльність, яка пов’язана з пізнаванням нового, а «дитячі» ігри залишаються в далекому минулому. Крім того, дитина чітко і ясно усвідомлює свої емоції, він розуміє, що таке радість і смуток, образа і прощення. У цей момент важливо підтримувати малюка у всіх його починаннях, ні в якому разі не лаяти за погані оцінки в школі, не говорити, що він невдаха, нездара та інше, все це може привести до розвитку комплексу неповноцінності. Частіше хваліть свою дитину, говорите, що він найкращий і найрозумніший.

І якщо з першого разу щось не виходить — це не привід відмовлятися від наміченої мети, потрібно пробувати знову і знову, і тоді він обов’язково доб’ється успіху.

У віці семи років дитина починає втрачати дитячу безпосередність, тобто кожна дія стає виваженою і обдуманою. А ще дитина починає «манірничати», тобто грає певну роль, дуже часто копіюючи когось із близьких чи відомих людей. Всі свої негативні емоції дитина намагається приховувати і не показувати похмурий настрій на душі.

Постарайтеся не віддалитися від свого чада в цей важливий момент, станьте йому справжнім другом і надійною опорою в майбутньому. І тоді між вами не буде ніяких непорозумінь і можливих взаємних образ.

Криза 7-ми років, що робити?
5 (100%) 1 голоси

Маєте власну думку? Поділіться з усіма!

Всі коменти проходять модерацію *