Затягнути паски тугіше: на чому економлять українці

Незважаючи на те, що в своєму звіті за перші півроку Мінсоцполітики вказує на підвищення середньої зарплати майже на 37% в порівнянні з минулим роком (з 4746 грн до 6494 грн), більшість українців продовжує економити — іноді навіть на життєво необхідних речах. Як показує опитування соціологів компанії Research & Branding Group, урізати свої витрати припадає 86% з опитаних 1800 чоловік зі всієї України. Ще 10% не визначилися з відповіддю, і тільки 4% респондентів заявили, що і в нинішніх умовах не відмовляють собі ні в чому.

Комунальна економія: від яких послуг ЖКГ можна відмовитися

НА ЇЖІ І ВОДІ . Згідно з дослідженням, найчастіше українці скорочують витрати на одяг і взуття, а ще на харчування — про це заявили 53% і 52% опитаних відповідно. До слова, в минулому році на харчуванні економили тільки 18%. 
Заощаджує народ і на комунальні послуги — 37% опитаних відзначили це в своїх відповідях. Наприклад, киянка Ольга Хаменко робить це шляхом усвідомленого споживання електрики і води.

«У мене всюди світлодіодні лампочки — вони недешеві, але в десятки разів менше» мотають «, а якщо не валятися в ванні, а швиденько прийняти душ, то за місяць можна непогано заощадити», — поділилася з нами дівчина.

Крім того, згідно з дослідженням, економлять українці і відпочинку (47%), дозвіллі (42%), лікуванні та ліках (34%), нерухомості і автомобілях (26%), а також на крупній (31%) і дрібної (26 %) побутової техніки. А деякі навіть умудряються не витрачатися на транспорт — таких 26%.

ГОЛОВНЕ — НАВЧАННЯ 

У той же час, відмовляючи собі в речах першої необхідності, багатьом українцям не вдається встояти перед покупкою дорогих речей і предметів розкоші. Так, тільки 23% опитаних зізналися в тому, що відмовляють собі в подібних радощах життя. За словами психолога Лілії Вороніної, така ситуація обумовлена менталітетом українців.

«У нас в ходу все ще залишається пострадянський показушнічество і міщанство, а в фаворі — розкіш, забезпеченість і респектабельність. У нас продовжують» зустрічати по одягу «, а тому народ часто прагне демонструвати достаток навіть на шкоду собі», — пояснила нам психолог.

А от найменше, згідно з опитуванням, українці економлять на освіті. Тільки 12% зізналися в тому, що скорочують витрати за рахунок навчання. Таку ситуацію експерти пояснюють тим, що українці все ще вважають, що роботу можна знайти тільки з вищою освітою.

«Зараз батькам дуже важливо, щоб у дитини був диплом, адже, по поширеному стереотипу, без нього кар’єру ніяк не збудувати, — розповіла нам hr-експерт Тетяна Пашкіна. — Тому у нас дуже багато претендентів з вищою освітою «.

У той же час експерти відзначають, що згідно з результатами вступної кампанії-2017, нинішні абітурієнти вибирають не ті професії, які потрібні країні — йдуть на право й економіку замість затребуваних робітничих спеціальностей.

Також громадянам не дуже вдається економити на зв’язку — на цьому пункті змогли проявити ощадливість всього 23% опитаних. Такий показник обумовлюється зростаючою потребою українців в інтернеті — згідно з дослідженням КМІС, кількість активних користувачів мережі збільшується з кожним роком. Якщо 20 років тому всього 1% українців користувалися інтернетом, то сьогодні — вже 63%.

Затягнути паски тугіше: на чому економлять українці
4.3 (86.67%) 3 голоси

Маєте власну думку? Поділіться з усіма!

Всі коменти проходять модерацію *