На українських прилавках виявлені небезпечні шкільні товари

Громадські працівники провели дослідження якості шкільних товарів. Результати невтішні.

Як сказалa заступник голови ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів», з 12 зразків шкільної форми, 9 не відповідали заявленим виробником якості. Якість зошитів також не витримує ніякої критики -тільки один виробник з шести пройшов перевірку.

«Хвороблива» форма

Перше, на що радять звертати увагу при виборі шкільної форми, це склад тканини, з якої вона зроблена. Про це правило відомо і виробникам. Тому вони всіляко намагаються ввести в оману батьків.

Недобросовісні виробники пишуть на ярликах такий склад тканини, який хочуть бачити довірливі покупці.

Інформація про склад тканини, яка вказана на маркуванні шкільної форми в 9 з 12 зразків шкільної форми не відповідає дійсності. Замість натуральних волокон (вовна, бавовна) до складу тканин входить синтетика (поліестер). А на дотик це визначити дуже складно. 

Згідно з даними дослідження, в список недобросовісних виробників шкільної форми потрапили такі компанії:

ТМ Веснянка, ТМ Zironka ( ТОВ «Ліра-Стайл») , Дніпро;
ТМ Нова Форма, (ПП Лідер ЛЗ), Одеса;
ТМ Purpurino, (ТОВ Вітус-Партнер, постачальник ТОВ пурпурин), Київ;
ПП «ПромАтельеСервіс», Дніпро;
ТМ KidsCouture, (ПП Бичков А.О.), Одеса;
ТМ button-blue, (АІС-Люкс), Київ;
ТМ GoToSchool, (ТОВ Легпромторг), Київ;
ТОВ Салон Мод Плюс, Суми.
Чесних виробників виявилося набагато менше:

ТМ « Мілана » (ФОП Барнічка Я.М.)
ТМ «Ля-ля» (ТОВ «Планета 2006»)
ТМ Sweet school chic (ФОП Лемчук С.Т.)
«Синтетика порушує повітропроникність тканини: тіло« не дихає », немає теплового комфорту — дитина потіє. Збільшення пітливості призводить до переохолодження, і в результаті підвищується ризик застудитися. З іншого боку, накопичення статичної електрики призводить до дискомфорту. Порушується стан центральної нервової системи, звідси дратівливість, стомлюваність дитини. До того ж всі порошинки, бруд, мікроорганізми «присмоктуються» до одягу. І потім, така форма легковоспламеніма ».

Звернути увагу варто і на ціну. Хоча далеко не завжди висока вартість шкільної форми є гарантією її високої якості.

Ринок шкільної форми завалений відвертим фальсифікатом під виглядом вовни і бавовни. Згідно зі стандартами, вміст синтетичних волокон в шкільній формі не повинно перевищувати 67%, але експертиза показує, що деякі виробники збільшують вміст синтетичних волокон до 90%, а то і до 100%.

«Маркування виробів свідчить, що кількість синтетики в межах норми. При цьому підкладку, навіть на дорогий костюм, ставлять в основному з дешевого і тонкого поліестеру », — каже Котехова.

Прозорі зошити

Ще один хіт серед шкільних товарів — зошити. Звичайно, діти більше уваги приділяють їх зовнішнім виглядом. Але фахівці рекомендують, перш за все, звернути увагу на якість і безпеку вироби. 
Зорієнтуватися в якості цієї продукції нескладно, кажуть експерти. Так, згідно з ДСТУ, на сторінках обкладинки дозволено розміщувати ілюстровану та навчальну інформацію державною мовою за узгодженням її змісту з Міносвіти України.

Тому, коли з обкладинок на покупця дивляться страшні збройні роботи або незрозумілі звірі-мутанти, навряд чи їх «схвалили» чиновники від Міносвіти.

На обкладинці повинна бути нанесено маркування із зазначенням назви продукції, країни виробника. Відомості про сертифікацію, юридична адреса виробника. Звичайно, повинні бути присутніми дані про обсяг зошити в листах, позначення стандарту, за яким продукція виготовлена.

Самі сторінки не повинні мати надривів, порізів, забруднень, складок, матових смуг і інших дефектів. Зріз зошитів повинен бути рівний і чистий, а кути можуть бути прямі або закруглені.

Основні лінії в зошитах можуть бути фіолетового, зеленого, блакитного і сірого кольорів. А горизонтальні лінії на розгортці в місці згину аркушів повинні збігатися — допустимо їх відхилення не більше 2 мм. 
Лінії графічних мереж повинні збігатися на лицьовій і зворотній сторінках.

Виробники зошитів, які не пройшли дослідження (не відповідають ГОСТу):

ТОВ «Видавництво« Поділля »;
ТОВ «Мрії збуваються»;
ТОВ «Полісвіт»;
ТОВ «Компанія Офорт»;
ТОВ РПА «Бріск».
Пройшов перевірку лише один виробник — ТОВ «ТЕТРАДА».

Експерти не радять вибирати зошити з надзвичайно білосніжними або навпаки жовтуватими листами. Більш нешкідливими для зору будуть сторінки кольору світлого пряженого молока. Надмірна білизна буде різати очі, а при читанні тексту на жовтих сторінках дітям доведеться напружувати зір.

«Надзвичайно важливо, щоб кінці скоб були загнуті всередину зошити, забезпечували скріплення листів і про них не можна було б травмуватися. Здавалося, вимоги нескладні, проте і вони не завжди виконуються виробниками ».

На українських прилавках виявлені небезпечні шкільні товари
4.3 (86.67%) 3 голоси

Один коментар

Маєте власну думку? Поділіться з усіма!

Всі коменти проходять модерацію *