Прибираємо безлад в зображеннях і в посиланнях

Нещодавно я помітив, що на моєму сервері накопичилося купа зображень, які ніде не використовуються. Я зайшов в консоль Вордпресс і почав вручну видаляти їх в бібліотеці, але потім помітив вкладку незакріплені. Там побачив майже тисячу картинок і видалив їх все. Це було помилкою …

Мало того, що зникли зображення з ще не опублікованих статей, так ще й з деяких опублікованих теж злетіли. Як Вордпресс відбирає ці картинки я так і не зрозумів. Єдине, що втішало, що всі видалені картинки були незначними, тому я залишив все як є.

Досить лірики, переходимо до практики. Якщо у вас на сайті залишилися невикористані зображення і биті посилання, як у мене, то самий придатний спосіб з цим впорається, використовувати додатки Broken Link Checker для видалення битих посилань (і на картинки, і на інші сайти) і Media Cleaner (знайти і видалити невикористовувані зображення)

З Broken Link Checker все просто: встановлюємо, налаштовуємо, чекаємо і видаляємо.

Після установки програми в настройках з’являється рубрика «Перевірка посилань». Там я все залишив як є, крім місць перевірки, показаних на зображенні знизу.

Перевірка посилань

Після збереження змін, додаток саме продовжує роботу, тому потрібно почекати від 1 години до доби (в залежності від розміру сайту)

Потім заходимо в «Інструменти» — «Неправильні посилання» і починаємо правити. У моєму випадку їх все потрібно було видалити, тому я поставив по 100 посилань на сторінку (щоб сервак не впав) і масово видаляв, як це видно на зображенні знизу.

Видалити биті посилання

З Media Cleaner ще простіше: встановили, запустили, почекали і видалили.

Після установки програми, зліва з’явиться закладка по якій переходимо «Meow Apps» — «Media Cleaner» і натискаємо «Start scan». Чекаємо від 10 хвилин до 1 години (все від кількості зображень на сервері) і редагуємо. Я все невикористовувані видаляв, тому просто натиснув після перевірки «Delete all» і все (правда пару раз сканування зупинялося на півдорозі і я натискав «Retry». Щоб продовжити).

непотрібні зображення

 

PS: Якщо у вас зовсім слабенький сервак, то активуйте ці додатки по черзі. Після виконаної роботи не забудьте їх деактивувати, щоб вони не вантажили вхолосту сервер.?

Оцініть статтю

Маєте власну думку? Поділіться з усіма!

Всі коменти проходять модерацію *