Як дізнатися чим зайняте місце на вашому VPS Centos

З’явилася необхідність перевірити ніж забитий жорсткий диск на VPS на 99% (точно не моїми файлами)

Заглянув з ранку на свій сайт і побачив, що він пестить і не встає. Зайшов в Vesta CP і бачу, що сервер бази даних MARIADB ліг і не встає. Глянув на параметри VPS — опа! 99% пам’яті зайнято! Хоча ввечері було 45%. Ось порядок моїх дій:

Спочатку я подумав на WordPress (так як експерементіровал з ним напередодні), тому зайшов на ftp через TOTAL commander і, щоб перевірити розмір папок, зробив два кроки :

  1. Вибрав в TOTAL commander Конфігурація — Налаштування — Вміст панелей і натиснув галочку «Показати приховані / системні файли» і ОК;
  2. Виділив в TOTAL commander папки і натиснув SHIFT + ALT + L.

Але розміри папок виявилися нормальні. Тоді  я поудалял непотрібні картинки. Так звільнив трохи місця для роботи сервера (заодно знайшов backup картинок в uploads і теж видалив). Але ситуація не прояснилася, 95% було чим то зайнято.

На робочому столі відкрив програму Putty (якщо її немає, то скачайте), вказав IP адреса і ввів логін і пароль Вести. З’єднався з серваке, а далі:

Перевірка зайнятого місця

Далі вам потрібно виконати команду перегляду стану дискового простору і всіх розділів на вашому сервері.

Команда : df -h

Ця команда продемонструє вам наскільки зайнято дисковий місце на вашому сервері.

3. Обираємо , які папки займають більш за все місця.

Команда : du -sh / *

Після цього заходимо в ту папку, коия займає більш за все місця (для цього застосовуємо команду: cd ім’я_папки) і повторюємо команду: du -sh *

І так , переходячи по папках виконуємо команду du -sh в кожній папці, до такого моменту поки НЕ виявимо , які файли займають більше всього дискового місця .

Очищення зайнятого місця

Після того , як знайшли файли займають більше всього дискового місця , а частіше за все це логи, можна очистити файл логів командою:

Команда : echo -n> файл_логов

Якщо  вам необхідно просто видалити файл то можна застосовувати команду: rm -f имя_файла

Щоб видалити директорію з усіма файлами всередині, використовуйте:

rm -rf названіе_діректоріі
Оцініть статтю

Маєте власну думку? Поділіться з усіма!

Всі коменти проходять модерацію *