«Мама, мене побили!» — як підготувати дитину до конфліктів в школі

Батьки майбутніх першокласників вкладають багато сил у розвиток дитини. Уміння читати і писати, дисциплінованість, хороша пам’ять і посидючість — ці та інші навички дитині прищеплюють вдома і в підготовчій групі дитячого садка. Але крім всього цього дитину чекає відносно нове життя в дитячому колективі. Якщо в дитячому садку діти практично весь час знаходяться під наглядом дорослих, то в школі такого немає. Вчителі не завжди дивляться за дітьми на перервах або в роздягальні. Саме ці місця і стають найчастіше ареною для з’ясування відносин між дітьми. І не всі малюки готові до такої ситуації.

Дитячі психологи стверджують, що крім розумового розвитку, майбутніх першокласників необхідна і психологічна готовність до школи:

 1. вміння спілкуватися з однолітками;
 2. навички публічних виступів;
 3. вміння підкорятися правилам;
 4. вміння висловлювати свою думку.

Якщо ваша дитина сором’язлива від природи, боязка, то в школі йому буде складно на перших порах. Має сенс віддати його в підготовчу групу при школі або річну школу. Багато шкіл зараз надають таку можливість для майбутніх першокласників.

Чим корисні підготовчі програми при школі

 • Дитина знайомиться з майбутніми однокласниками
 • Заняття максимально схожі на шкільні уроки
 • Вчителі та дитячі психологи допоможуть підготувати дитину до школи
 • Діти після підготовчих курсів вже адаптовані до школи.

Що робити, якщо дитину ображають і б’ють в школі?

Конфлікти серед дітей в школі, на жаль, не рідкість. Навіть дорослі далеко не завжди вміють знайти правильний вихід зі складної ситуації, що вже говорити про дітей. В першу чергу, батьки повинні пояснити дитині прості правила:

 • Якщо хтось застосовує фізичне або психологічне тиск на дитину, про це обов’язково треба відразу розповісти вчителю і батькам. Поясніть, що слова «ябеда» або «стукач» використовують діти, які бояться покарання за свої проступки. Не варто звертати на це увагу.
 • Батькам не варто залишатися осторонь і показати приклад правового вирішення конфлікту.
 • Якщо у дитини є травма або зіпсовано майно (одяг, рюкзак, телефон) то потрібно вимагати від адміністрації складання акта про подію із зазначенням шкоди. Завірена копія повинна бути у вас.
 • Фізичні травми повинні бути зафіксовані в медичній установі.
 • Психологічні травми у дитячого психолога.
  З цими документами батьки можна подати заяву в поліцію для притягнення до кримінальної відповідальності або відшкодування матеріального і морального збитку.

yak-pidgotuvati-ditinu-do-konfliktiv-v-shkoli-2

Шкільна адміністрація далеко не завжди рада такому повороту подій. Якщо пропонується вирішити конфлікт мирним шляхом з батьками кривдника, то варто на це погодитися (якщо збиток не великий). Але акт про подію повинен бути обов’язково складений!

У цьому випадку буде досягнуто важливих мети: конфлікт буде погашений цивілізованим способом і в майбутньому вашому дитині не буде загрожувати небезпека знову стати жертвою.

«Мама, мене побили!» — як підготувати дитину до конфліктів в школі
5 (100%) 1 голоси

Маєте власну думку? Поділіться з усіма!

Всі коменти проходять модерацію *