З чого почати?

З чого починається сайт? З доменного імені! Звичайно можна почати і з вибору платного хостингу сайту. Багато хто з них пропонують «безкоштовні домени», які залишаться безкоштовними тільки в тому випадку, якщо ви і надалі будете користуватися їх послугами. Я буду описувати найдешевший варіант створення сайту, при якому у вас не буде обмежень при його адмініструванні. Безкоштовний 100% сайті, як я не старався, у мене не вийшов. Якщо комусь це вдалося, пишіть в коментах. Ну що ж лірика скінчилася, переходимо до дій.

Перше, що потрібно зробити — це отримати доменне ім’я. На сьогоднішній день можна безкоштовно отримати доменні імена наступних зон: pp.ua, tk, ml, gq, ga, cf і, якщо помучитися, mk.ua. Всі інші зони можна тільки купити на рік, а потім платно продовжувати.

Тепер вибір за місцем сайту. Відповідально скажу, що безкоштовний сервер — це фігня. Звичайно я не забороняю користуватися ними і навіть надам список безкоштовних серверів VPS. Детальніше в статті за посиланням вище.

Самий оптимальний варіант ціна/якість — це VPS сервер, або іншими словами «віртуальний сервер». Чому не хостинг? Та тому, що більш уважного хостера ніж ви самі, вам все одно не знайти. Все одно ви час від часу будете заходити на свій сайт. А у разі проблем — гугл вам в допомогу. Більшість хостингів так і працюють. Таким чином можна заощадити, і за копійки знайти сервак з нормальними параметрами. Щодо того, що деякі хостинги пропонують VPS/VDS, або просто VDS за копійки — не ведіться. VDS — це «виділений сервер», окремий сервак в серверній шафі, що вам ніхто за низькою ціною не продасть. Ціна такого сервера раз в 10 більше середнього хостингу.

Але, порожнього сервера мало для сайту. Ставимо Putty і з його допомогою ставимо операційку, звичайно безкоштовну на базі Linux. Мені сподобалася Centos 7, хоча можна поставити й іншу, бажано останньої версії.

Щоб сайт нормально працював і не був зламаний найближчим часом, є набір стандартних програм. Але є безкоштовна панель управління Vesta, з якою весь цей набір теж ставиться. Вона дозволяє легко управляти основними параметрами сервера сайту.

Тепер у вас є ім’я для сайту. Але треба буде якось керувати ним. Найпоширеніша і при цьому безкоштовна CMS (панель управління вашим сайтом) — це WordPress. З її допомогою можна зробити гарний інтернет-магазин, блог і сайт будь-якого іншого напряму не вклавши ні копійки.

На WordPress можна встановити безліч плагінів які автоматично можуть оптимізувати сайт і розширити його можливості. Ось і все, ваш власний сайт готовий!

З чого почати?
Оцініть статтю

Маєте власну думку? Поділіться з усіма!

Всі коменти проходять модерацію *